Yoga Eğitmenleri için İnstagram 101: İnstagram Profili Nasıl Ayarlanmalı?

25 Kasım 2020


Yoga Eğitmenleri için İnstagram 101: İnstagram Profili Nasıl Ayarlanmalı?

İnstagram profilindeki hakkımda alanı yoga eğitmenleri için tartışmasız bir şekilde en önemli alanlardan birisidir. Özellikle yeni takipçilerin dikkatini çekmek ve yoga markanızı oluşturmak söz konusu olduğunda bir kaç basit düzenleme ile bu alanı daha etkili hale getirebilirsiniz. Ayrıca bu alan kendi hikayenizi basitçe sunmanız için de harika bir fırsattır. Söz konusu “Yoga” olduğunda sizi takip etmesini istediğiniz kişiler (ki onlar hedef kitlenizdir) daha fazla bağ kurmaya ihtiyaç duyarlar. Kuracakları ilişki daha naif ve kişisel olduğundan karşılarındaki eğitmen ya da stüdyoyu tanımak isterler.

Instagram profilinizi “Sizi neden takip etmek isteyeceklerini “ yaratıcı bir biçimde ortaya koyacak şekilde oluşturmadığınız da saniyeler içinde kullanıcının takip et yerine sayfanızdan ayrılma kararı vermesine sebep olabilirsiniz.

Yoga Eğitmenleri için İnstagram Profili Ayarlarında Hangi Adımlarda Nelere Dikkat Edilmeli?

#1  Profil fotoğrafı seçimi 

İlk izlenim her zaman önemlidir!

Stüdyolar için logo, bireysel hesaplar için ise  sizi ve işinizi  en iyi yansıttığını düşündüğünüz yüksek çözünürlüklü bir fotoğraf seçmelisiniz.Yoga eğitmenleri için instagramda kullanılacak bu fotoğraf  bir yoga  pozu olabilir, ya da bir dersten çekilmiş bir kare olabilir. Tek olduğunuz ve akılda kalacak renklerin ve niteliklerin olduğu bir fotoğraf her zaman daha fazla fark edilmenizi sağlayacaktır.

Yoga Eğitmenleri için İnstagram potansiyel öğrencilerine ulaşabileceği bir araçtır.

#2 İnternet Sitesi  eklenmesi

Link kısmına kendi web sitenizin linkini yerleştirebilirsiniz. Bu alanı ayrıca dönem dönem etkinlik takviminizi ya da öne çıkarmak istediğiniz yazıların linklerini eklemek ve takipçilerinizi yönlendirmek için kullanabilirsiniz. İnstagram hikayelerinde link eklemek için 10.000 takipçi sınırlaması olduğunu unutmayın. Eğer 10.000’den daha az takipçiye sahipseniz bu alana ve linklere yapacağınız doğru yönlendirmeler çok işinize yarayacaktır.

#3 Kullanıcı adı belirlenmesi 

İnternet evlerimize ilk girdiğinde hayal gücümüzle paralel olarak film karakterlerinden, sevdiğimiz sıfatlardan, işimizle ilgili kelimelerden kullanıcı adları seçerdik.  Şu anda hala seçebiliyor olsakta “ara” ile insanların direk size ulaşabileceği kullanıcı adları seçmek daha doğru olacaktır.

instagram kullanıcı adı önerileri 

  • İnsanların sizi kolayca bulabileceği kullanıcı adları tercih etmelisiniz ve işinizle ilgili bir kelimeyi de ekleyebilirsiniz.

Bu alanda Yoga eğitmenleri için instagramda kullanılabilecek en temel kelime tabiki yogadır. Yoga ya da yoga Eğitmeni gibi kelimeleri kullanmak başarılı bir stratejidir.

Unutmayın, eğer insanlar sizi bulamazsa, takipte edemez!

#4  Açıklama Metni Oluşturulması 

Instagram bio’nuzu yani hakkında alanınızı oluştururken sizi yansıtan kendi elinizle oluşturduğunuz, özgün  bir hakkımda yazısına  sahip olmaya çalışın. Bu alan stiliniz, eğitimleriniz ,çalıştığınız şehir gibi bilgileri içermeli ve en fazla 150 karakter ile sınırlandırmalısınız.Hatta size özel bir hashtaginiz varsa bu alanda mutlaka ona da yer vermelisiniz.

Ayrıca son satıra yönlendirme yapmak istediğiniz konu ile ilgili harekete geçirici bir çağrı ekleyebilirsiniz..

Yoga eğitmenleri için instagramda kullanılbilecek bu eylemler: Takip Et, Kanalıma Abone Ol, Eğitime Katıl, Bilgi Al vb.

#5  Profilin “Herkese Açık” olarak seçilmesi

Aratmalarda daha çok insanın sizi keşfedebilmesi için gereklidir.

#6 Bildirimlerin Açık Olarak Seçilmesi

Mesajlara hızlı geri dönüş vermek için bildirimlerinizi açık olarak işaretleyin.

#7 Akış Paylaşımları

Akışta yaptığınız paylaşımlarınızı vitrininiz gibi düşünün.

Vitrininizde sizi tanımlayacak ve insanların sizi takip etmesini sağlayacak içerikler yer almalı. Tarzınızı yansıtan bir tema belirleyerek bu tema paralelinde paylaşımlar yapmanız, renklerin uyumu ya da kendi oluşturduğunuz akılda kalıcı fark yaratan bir stratejiyle paylaşımlar yapmanız profilinize girenlerin daha çok ilgisini çekecektir.

Yoga Eğitmenleri için İnstagram, temel noktalara dikkat ederek kendi tarzını hedef kitlesine yansıtabileceği önemli bir fısattır.

#8 Hikaye Paylaşımları

İnstagram Hikayeleri de anlık paylaşımlarınızı yapacağınız alanlar olarak düşünebilirsiniz. Hikayelerinizde de takipçilerinizle etkileşimi arttırıp, bağ kurabileceğiniz paylaşımlar yapabilirsiniz. Mesela dersinizi hazırlık yaparken ki durumunuz, dersinizden bir kesit, bulunduğunuz ortamdan bir paylaşım, takipçilerinizden fikir almak gibi paylaşımlarda  bulunabilirsiniz.

Sabitlenen hikayeler bölümünü de  profilinizi ziyaret eden takipçilerin sizin hakkınızda daha fazla fikir sahibi olması için öne  çıkarmak istediğiniz konuları seçerek hikaye grupları oluşturabilirsiniz. 

#9 IG TV yayınları

Instagram TV’yi de yine aktif olarak kullanmanızı önerdiğimiz  ücretsiz bilgi paylaşımlarında bulunabileceğiniz araçlar olarak değerlendirebilirsiniz.

Tüm bunlardan sonra asıl çalışma başlıyor. İşin sonunda iyi birşeyler yapmış şekilde güzel bir gece uykusu çekmeye hazırsınız değil mi 🙂

Dijital Yoga Pazarlama olarak tüm adımlarda yanınızda destek, 3. bir kol , profesyonel bir akıl ihtiyacı duyarsanız biz sizinle çalışmak için sabırsızlanıyoruz. Bizlere ulaşmak için  Sosyal Medya adreslerimiz üstünden bizlere hızlıca ulaşabilirsiniz.BU YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Sadece Hayal Edin!

Tüm zihninizle hayal edin, tüm kalbinizle inanın, ve bizimle başarın